Jagoda Acai – dar natury z Amazonii

Amazonia, w ogromnej części dziewicza i nietknięta ludzką ręką, bywa nazywana zielonymi płucami Ziemi.  Istotnie, jest to największy las na świecie (obecnie zajmuje obszar 5 mln.  km2), pełen niespotykanych nigdzie indziej gatunków roślin i zwierząt, które mogą tam żyć i rozwijać się dzięki unikalnym warunkom klimatycznym i wyjątkowej czystości środowiska. Jagoda Acai, prawdziwy skarb pośród tysięcy innych owoców świata, do niedawna pozostawał całkowicie niezbadany i ukryty w gąszczu brazylijskiej dżungli, znany tylko nielicznej grupie rdzennych mieszkańców tych rejonów. Ten skarb odkrył i przyniósł światu doktor Alexander Schauss, już wtedy światowej sławy botanik i specjalista w dziedzinie zdrowego odżywiania. Schauss poświęcił wiele lat, aby zbadać skład Jagody Acai i ocenić jej wartość odżywczą. Wynik badań był tak sensacyjny, że Schauss postanowił napisać książkę na temat Jagody Acai i jej niezwykłych właściwości leczniczych.

Co to jest Acai ?

Acai to brazylijska jagoda prosto z dorzecza Amazonki. Jest uważana za jeden z najbardziej zdrowych pokarmów. Jagoda Acai, rośnie w jednym tylko miejscu na świecie – w Ameryce Południowej, na szczytach ogromnych drzew palmowych w głębi deszczowych lasów Amazonii. Wśród rdzennych mieszkańców brazylijskiej Amazonii Północnej, Acai od wieków cieszyło się sławą legendarnego remedium na wszelkie choroby. Jest określana jako Brazylijska żyła złota. Nie bez powodu, każdy kto pozna jej niesamowite właściwości chce ją mieć dla siebie. Jagoda Acai posiada wszystko czego Ty potrzebujesz – Witaminy B1 , B2 , B3 , Witaminy E , Witaminy C , Fosfor , Wapń , Potas , Białko , dobre kwasy tłuszczowe takie jak Omega 6 , Omega 9 oraz enzymy odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie komórek. Korzyści zażywania obejmują wzrost energii, lepsze zarządzanie cholesterolem, polepszenie układu trawiennego, wzmocnienie układu odpornościowego oraz wiele, wiele innych.

Phytonutrients w Acai.

Phytonutrients to biologicznie czynne substancje roślinne, umieszczone przede wszystkim w warstwie podskórnej warzyw i owoców. Mają działanie antyoksydacyjne, korzystnie zmieniają funkcjonowanie organizmu zapobiegając wielu chorobom: hamują rozwój komórek nowotworowych, odznaczają się działaniem antybakteryjnym, potrafią poprawiać stan naczyń krwionośnych i obniżać poziom cholesterolu. Ich głównym zadaniem jest zmniejszyć negatywne skutki i liczbę wolnych rodników w naszej krwi. Wolne rodniki mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm, powodując, że komórki stają się słabe i mniej aktywne. Regeneracja przeciwutleniaczy pomaga komórce poprzez eliminację wolnych rodników, a tym samym utrzymuje nasz organizm odporny na choroby.

Dlaczego przeciwutleniacze są tak ważne ?

Aby zrozumieć rolę przeciwutleniaczy należy zrozumieć czym są wolnerodniki. Otóż wolne rodniki są to cząsteczki, które rzekomo uszkadzają powłoki komórek, ale też nasze DNA. Wolne rodniki znajdują się z w pestycydach, konserwantach i zanieczyszczeniach znajdujących się w powietrzu, które wdychamy. Jeżeli nasze ciało jest pozbawione paliwa do zwalczania wolnych rodników wtedy jesteśmy narażeni na mutacje komórek i tworzenie się nowotworów. Przeciwutleniacze są tworzone przez ciało człowieka z wielu substancji i są tym, co organizm używa do zwalczania wolnych rodników i umacniania naszych komórek. Przeciwutleniacze pozwalają na zredukowanie ryzyka wielu chorób (w tym też zawałów serca). Organizm człowieka przetwarza witaminy i minerały zawarte w Acai w przeciwutleniacze.

Tabletki Acai vs Sok Acai.

Na rynku nie dostaniemy jagód Acai w postaci owocu. Do wyboru mamy albo tabletki albo soki. Owoce Acai zawierają bardzo cenne lecznicze substancje, które są wyjątkowo wrażliwe na temperaturę. Do produkcji tabletek, wysusza się owoce w wysokiej temperaturze, w celu przetworzenia na proszek, którym wypełniane są kapsułki.  Moc i efektywność Jagody Acai zostaje utracona i działanie mocno zmniejszone. Jest to częstą przyczyną, że ludzie biorący Acai w tabletkach nie odczuwają żadnych cudownych efektów. O wiele zdrowsze jest picie soku, ale i tutaj ważna jest metoda przetworzenia. W tej chwili jedynym sokiem w pełni korzystającym z wyników badań doktora Schaussa jest Sok MonaVie, który zawiera opty-acai (optymalne acai), czyli wyciąg z jagody Acai najbardziej zbliżony zawartością do świeżej jagody zerwanej prosto z drzewa palmowego. Opty-acai jako przeciwutleniacz (antyoksydant) osiąga wartość ORAC równą 1027 jednostek na jeden gram.

Co to jest ORAC ?

Oxygen Radical Absorbance Capacity.  Najprościej ujmując jest to naukowy sposob, który mówi nam “jak dobrze antyoksydanty pomagają mojemu ciału bronic sie przed wolnymi rodnikami”. Soki z acai maja 15 razy wiecej pojemności antyoksydantów niz borowki i 20 razy wiecej niz maliny i winogrona, ktore byly uwazane za najbardziej skuteczne w walce z wolnymi rodnikami. Żurawina, uważana niegdyś za rekordzistę w wartości ORAC, osiąga zaledwie 125 jednostek na jeden gram !

Wskaźnik ORAC dla Acai

Wskaźnik ORAC dla Acai

Jagoda Acai bardzo się tu wyróżnia na tle innych owoców. Sztuką jest jednak zachowanie jej właściwości po zerwaniu z drzewa.

Wskaźnik ORAC dla MonaVie

Wskaźnik ORAC dla MonaVie

Badania wykazały,  że tylko sok MonaVie posiada taką samą wartość wskaźnika ORAC, co jagoda po zerwaniu z krzaka. Firma MonaVie opatentowała to rozwiązanie, nie zapowiada się więc na to byśmy doczekali się godnej konkurencji. Zamów MonaVie.

About these ads

148 responses to this post.

 1. Posted by Larwa on Lipiec 24, 2009 at 2:46

  Świetny blog o acai. Jak będzie dostępny w Polsce to chętnie kupie. Proszę o informacje jak już będzie gdzie kupić.

  Odpowiedz

  • Posted by Paweł on Wrzesień 15, 2009 at 13:23

   MonaVie ruszyło kilka dni temu, można tu kupić:

   Zamówienie soku

   Odpowiedz

   • Posted by Larwa on Wrzesień 27, 2009 at 14:36

    Dzięki za info.

   • Posted by Jola Kalisz on Styczeń 28, 2010 at 13:18

    Zamówiłam klikając w powyższy link „Zamówienie soku”. Sok przyszedł kurierem po 2 dniach. Pije od tygodnia i efekty są świetne. Polecam !

   • Posted by Marika on Luty 7, 2010 at 18:09

    Ostrzegam przed kupnem na allegro ! Kupiłam tam niby w aptece, mieli trochę taniej a sok był przeterminowany i wyglądał trochę inaczej niż oryginalny.

    Później kupiłam gdzie indziej, właśnie strona tak wyglądała jak wyżej tylko kto inny się reklamował.

    Więc, potwierdzam jak kupować to tylko z takiej strony prosto od firmy wtedy sok ma aż ROK WAŻNOŚCI.

    Sam sok jest świetny, polecam :)

   • Posted by Karinka on Luty 14, 2010 at 12:07

    Dzięki za informację. Wczoraj przyszedł kurier. Polecam ! Zapłaciłam jako karta kredytowa, mam Inteligo w PKO, wszystko ładnie i szybko sprawnie.

    Co do soku to smakuje świetnie, teraz czekam na rezultaty :)

   • Posted by czarnylis on Wrzesień 30, 2010 at 15:01

    Potwierdzam zakupy z powyższego linka. Sok przyszedł błyskawicznie kurierem. Polecam !

  • Posted by Mirek on Styczeń 16, 2010 at 23:59

   Sok Mona vi jest juz w polsce dostepny ja pije i was tez zapraszam do picia tego super soczku super rezultaty ma ten monavie

   Odpowiedz

  • Posted by bb on Styczeń 18, 2013 at 14:14

   Czy sok z Açai firmy Monavi wpisuje się w koncepcję medycyny naturalnej, ekologicznej?

   Witam,

   Nie używałbym osobiście chociażby ze względu na obecność konserwantu – sodium benzonate, który w połączeniu z witaminą C (kwasem ascorbinowym) tworzy benzen, tj. jedną z silniejszych karcynogennych substancji. Poza tym jest taki system ORAC (bada siłę działania zawartych w pożywieniu antyoksydantów), który stawia produkt Monavie na pewno nie na czele płynów tzw. owocowych o „cudownym” działaniu. Przykładowo podam, że suszone śliwki, zgodnie z ORAC, mają więcej mocy antyoksydacyjnej(antyutleniającej). A tak na marginesie. Tego typu napoje są na rynku od lat. Kiedyś Rockefeller sprzedawał „olej na raka” (co było de facto ropą naftową), dziś sprzedaje się coś, co nazywa się sokiem i jest produkowane w fabrykach w milionach litrów rocznie. (To co na etykiecie i na języku sprzedawców niekoniecznie musi wynikać z prawdy .Oni wszystko są w stanie powiedzieć by upchnąć. Ot życie….) Czy jesteśmy dzięki temu że mamy tego typu soki zdrowsi?

   Ludzie nie chorują bo im w organizmie brakuje soku z jagód açai czy innych i podobnie egzotycznych owoców. Ludzie chorują bo spożywają zatrutą i zmanipulowaną żywność. Osobiście sugerowałbym zwrócić uwagę na dietę a jeśli pić, to najlepiej czystą wodę i nie mam tu wcale na myśli „mineralnej” z plastyku. Natomiast jeśli pić soki, to z całą pewnością z rodzimych warzyw i owoców wzrastanych organicznie. Będzie zdrowiej i taniej.

   Zapewniam.

   Jerzy Maslanky
   NASTEPNI NACIAGACZE GLUPICH I NAIWNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Odpowiedz

   • Posted by verti on Luty 15, 2013 at 23:09

    bla bla bla ja pije ten sok kilka lat już i nic mi nie jest, jak to ma się do twojego ględzenia o konserwantach ??????????????????????????????? wyrażasz swoją opinie o monavie, czy nawet nigdy tego w ustach nie miałeś i teoretyzujesz ????????????

   • Posted by Barbara Całka on Listopad 22, 2014 at 16:34

    Jak ktoś ma niepełne informacje to wypisuje głupoty z niewiedzy. Jakimiś przypuszczeniami trzeba sobie uzupełnić luki w wiedzy. Wystarczy odszukać informacji w patentach amerykańskich na temat jagody Acai. Benzoesan sodu jak i sorbinian potasu, który występuje jako środek konserwujący znajduje się w jagodzie Acai i jest naturalnym składnikiem tego owocu. Mieszkańcy Amazonii którzy spożywają ten owoc od wieków konserwowali i konserwują mięso w jagodzie Acai. Kiedyś kiedy nie było lodówek przechowywano go nawet dwa lata i przy wysokiej temperaturze mięso się nie psuło. Mieszkańcy dorzecza Amazonii żyją bardzo długo są sprawni fizycznie i co ciekawe nie chorują. Polecam fachową lekturę na ten temat, a nie snuć jakieś domysły. Pozdrawiam

 2. Posted by Ania z Wawy on Sierpień 16, 2009 at 16:56

  Dzięki za wyczerpujące informację na temat jagody acai. Zapowiada się interesująco, nie mogę się doczekać tego soku. Ciekawe jak smakuję ? Może ktoś już próbował ?

  Odpowiedz

  • Posted by Karolsman on Sierpień 20, 2009 at 8:50

   musze wam powiedziec ze probowalem sok monavie w stanach, sok jest bardzo gesty, smakiem przypomina sok z lesnych jagod, ma taki fajny miazsz owocowy, ogolnie bardzo smaczny i zdrowy, nie ma sobie rownych

   pozdrawiam wszystkich rodakow

   Odpowiedz

  • Posted by zbylon on Listopad 2, 2009 at 14:28

   Ja ten sok piję prawie 6 tygodni i jest bardzo smaczny. Na początku wydawało mi się że jest tłustawy ale co się dziwić skoro zawiera kwasy tłuszczowe z grupy omega 3, 6 i 9. Jest rewelacyjny. Zanim zacząłem pić ten sok zrobiłem sobie badania immunologiczne i biochemiczne krwi i moczu. Kilka dni temu zrobiłem je ponownie. Wynik był zaskakująco dobry. Lekarz sam nie mógł w to uwierzyć że tak się poprawiły moje wyniki w tak krótkim okresie czasu. Polecam ten sok.

   Odpowiedz

  • Posted by joanna on Listopad 11, 2009 at 12:54

   pije juz ponad tydzien fajny smak cena przystepna 120 pl zobaczymy jaki rezultat pozdrawiam

   Odpowiedz

  • Posted by kaganek86 on Kwiecień 11, 2010 at 18:34

   sok smakuje świetnie a do tego super odżywia, dodaje takiego powera że hej, pozdro xD

   Odpowiedz

 3. Posted by polski hiphop on Sierpień 20, 2009 at 8:22

  Jagoda acai to dar natury !

  Odpowiedz

  • Posted by Karolina80 on Sierpień 26, 2009 at 17:16

   Zgadzam się, a najlepsze w tym jest to, że acai odmładza. Świetny soczek dla kobiet lubiących zdrowy tryb życia i ładny wygląd.

   pozdrawiam Karolina

   Odpowiedz

   • Posted by Magda on Sierpień 28, 2009 at 7:45

    A ile tego trzeba pić by odmładzało ?

   • Posted by Jagódka on Sierpień 30, 2009 at 11:20

    z tego co czytałam, acai znajduje się już na liście superfoods czyli najlepsze pożywienie świata, wczoraj doktor Shauss świetnie tłumaczył dlaczego tak się dzieje, jest to powrót człowieka do korzeni :)

   • Posted by Ania z Wawy on Sierpień 30, 2009 at 23:30

    Faktycznie, wczorajsze wydarzenie robiło wrażenie. Ja się nie mogę doczekać aż ten produkt energetyczny wejdzie na nasz rynek. Najpierw będzie niestety tylko monavie oryginal…

  • Posted by Zadowolony klient on Listopad 14, 2009 at 10:37

   Potwierdzam to dar natury, sama szukałam długo tego soku. W końcu kupiłam na allegro. Jestem zadowolona, przestał mnie boleć kręgosłup od kiedy go piję. Teraz sama się zapisałam do firmy. Ponoć na allegro nie wolno sprzedawać, ale dzięki sklepowi z allegro ja się o tym dowiedziałam. Tak to nikt z moich znajomych o tym nie słyszał. Polecam wszystkim soczek !

   Odpowiedz

   • Posted by Franio on Listopad 18, 2009 at 12:25

    Ja też się dowiedziałem o tym z allegro. Trochę dziwna jest polityka tej firmy, bo gdyby nie to allegro to bym się nigdy o nim nie dowiedział pewnie. A tak pije już 3 tygodnie i bardzo mi smakuje. Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że zamawiając samemu ma się taniej niż na allegro ;) Ale jednak w kwestii dotarcia informacji do mnie o takim soku i o tym gdzie go kupić, to akurat aukcja się przydała.

    Pozdrawiam wszystkim pijących :)

   • Posted by Michał666 on Grudzień 22, 2009 at 11:37

    Ja bym przestrzegał przed allegro, kupiłem tam ten sok i sprzedający marnie go zapakował. Butelka latała w paczce. Pomijając już czas oczekiwania.

    Niestety drugi raz trafiłem na taki przypadek, kiedyś kupiłem Alveo z allegro i było podobnie.

    Niby parę zł taniej z allegro ale nie warto.

  • Posted by pszczółka on Listopad 25, 2009 at 21:01

   ja bym powiedziała acai to cud natury a nie dar natury !

   oczywiście polecam, świetnie poprawia trawienie i samopoczucie

   Odpowiedz

   • Posted by różanka on Grudzień 23, 2009 at 21:17

    Pozostaje mi się pod tym podpisać rękoma i nogami !

    Pozdrawiam !

   • Posted by kwiatuszek on Luty 21, 2010 at 12:36

    monavie jest niesamowity, schudłam po 2 miesiącach 5 kg !!! polecam !!!

   • Posted by bb on Styczeń 18, 2013 at 14:10

    Czy sok z Açai firmy Monavi wpisuje się w koncepcję medycyny naturalnej, ekologicznej?

    Witam,

    Nie używałbym osobiście chociażby ze względu na obecność konserwantu – sodium benzonate, który w połączeniu z witaminą C (kwasem ascorbinowym) tworzy benzen, tj. jedną z silniejszych karcynogennych substancji. Poza tym jest taki system ORAC (bada siłę działania zawartych w pożywieniu antyoksydantów), który stawia produkt Monavie na pewno nie na czele płynów tzw. owocowych o „cudownym” działaniu. Przykładowo podam, że suszone śliwki, zgodnie z ORAC, mają więcej mocy antyoksydacyjnej(antyutleniającej). A tak na marginesie. Tego typu napoje są na rynku od lat. Kiedyś Rockefeller sprzedawał „olej na raka” (co było de facto ropą naftową), dziś sprzedaje się coś, co nazywa się sokiem i jest produkowane w fabrykach w milionach litrów rocznie. (To co na etykiecie i na języku sprzedawców niekoniecznie musi wynikać z prawdy .Oni wszystko są w stanie powiedzieć by upchnąć. Ot życie….) Czy jesteśmy dzięki temu że mamy tego typu soki zdrowsi?

    Ludzie nie chorują bo im w organizmie brakuje soku z jagód açai czy innych i podobnie egzotycznych owoców. Ludzie chorują bo spożywają zatrutą i zmanipulowaną żywność. Osobiście sugerowałbym zwrócić uwagę na dietę a jeśli pić, to najlepiej czystą wodę i nie mam tu wcale na myśli „mineralnej” z plastyku. Natomiast jeśli pić soki, to z całą pewnością z rodzimych warzyw i owoców wzrastanych organicznie. Będzie zdrowiej i taniej.

    Zapewniam.

    Jerzy Maslanky

 4. Posted by taki_kozak on Sierpień 31, 2009 at 11:30

  tak sie podniecacie tym sokiem z acai a nie uwazacie ze jest troche za drogi ?

  Odpowiedz

  • Posted by Karolsman on Wrzesień 2, 2009 at 9:33

   czy drogi czy nie drogi, to zalezy od podejscia do zycia, jesli twoje podejscie jest na zasadzie – na zdrowiu sie nie oszczedza to nie jest za drogi, poza tym nie jest to ani pierwszy ani ostatni produkt luksusowy w sprzedazy i zawsze znajda sie chetni na tego typu produkt, oczywiste jest ze ktos kto zarabia minimalna krajowa tego nie kupi tak samo jak nie kupi mercedesa czy jachtu, zdrowie jest najwazniejsze wiec nie oszczedzajmy na nim

   Odpowiedz

   • Posted by Jagódka on Wrzesień 4, 2009 at 22:27

    dokładnie nie warto oszczędzać na zdrowiu, życie ma się tylko jedno warto jeść to co najlepsze, i pamiętajmy…jesteś tym co jesz !

  • Posted by Sobenna on Styczeń 2, 2013 at 14:47

   Nie dość, że drogi, to jeszcze z konserwantami. A w materiałach reklamowych ani słowa o tym – niby samo zdrowie. Podziękowałbym raczej.

   Odpowiedz

  • Posted by artur on Październik 12, 2013 at 5:25

   Jagoda acai jest poprostu owocem palmy areca, ktora rosnie w calej strefietropikalnej. Nie jest ani super zdrowa, bo zawiera wiele cukrow, ani super rewelacyjna. Po prostu kolejny chwyt marketingowy. Po polsku, to Euterpa warzywna

   Odpowiedz

 5. Posted by Odpowiedz on Wrzesień 27, 2009 at 18:15

  Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami na zdrowiu nie warto oszczędzać! tym bardziej że Świat dzisiaj jest jaki jest i funduje nam takie świństwa jak fast foody (gdzie w mięsie trudno się doszukać 50% mięsa nie mówiąc o 100 bo pełno w nim chemi) i przetworzoną żywność i o takie chorubsko jak Rak nie trudno.
  Co do ceny soku to jest drogi i tanki. Uwierzcie że wiele firm działających w tej branży sprzadje swoje produkty tzn suplementy i odżywki o wiele wile drożej gzie po 1 trzeba kupić kilka aby dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich tych suplementów- wydatek z rzędu do 1000zł.A po co przepłacać kiedy te wszystkie suplementy możemy mieć w jednym produkcie – soku Mona vie.
  Po 2 na taki sok możemy sobie zarobić poprzez w spółprace z tą własnie firmą – bo daje takie możliwości. Wystarczą tylko chęci i odrobinka wolnego czasu w zalezności od dochodów jakie chcemy uzyskać .Ja właśnie zaczynam prace bo chcem być zdrowa, piękna :) no i może bogata.
  Na razie to cisza przed burzą bo firma weszła na polski rynek 8 września no i do 28 października soki trzeba sprowadzać z Holandii ale jak tylko otworzą sklep w Polsce gdzie będzie można go zamówć to dopiero będzie BOOM bo juz dużo osób jest zainteresowanych tym produktem.
  Wyżej było pytanie ile należy pić takiego soku żeby wykazał swoje właściowści to już odpisuje.
  4 butelki takiego soku wystarczą dorosłemu człowiekowi na miesiąc, producent zaleca 2 razy dziennie po 30-60ml(efekty można zauważyć po mniej więcej 3 tygodniach) ale uważam że jeżeli wypije się więcej to nic się nie stanie bo chyba nie było takiego przypadku żeby ktoś przedawkował z jedzienia owoców czy picia soków owocowych :)
  Cóż ja ze swojej strony zachęcam do współpracy z firmą ale to już inna bajka….Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się więcej o samym produkcie lub zainteresowała by kogoś współpraca( a warto się rejestrować już teraz bo do końca roku rejestracja jest darmowa i do niczego niezobowiązuje) to mój nr gg 895065

  Odpowiedz

 6. Posted by szansa na sukces;) on Październik 20, 2009 at 23:36

  Witam, szukając informacji o super owocu acai trafiłam na ten blog. Od lat działam w MLM więc nabrałam tzw. szlifów;) MonaVie pojawia się w samą porę! to wielka szansa i zamierzam ją w pełni wykorzystać;) oferuję pomoc osobom, które chciałyby zarabiać a nie wiedzą jak skorzystać z oferty jaką daje MonaVie. Mam zamiar odnieść wielki sukces, zapraszam do współpracy, razem osiągniemy coś wielkiego!! gg 190 75 114

  Odpowiedz

  • Posted by bb on Styczeń 18, 2013 at 14:11

   Czy sok z Açai firmy Monavi wpisuje się w koncepcję medycyny naturalnej, ekologicznej?

   Witam,

   Nie używałbym osobiście chociażby ze względu na obecność konserwantu – sodium benzonate, który w połączeniu z witaminą C (kwasem ascorbinowym) tworzy benzen, tj. jedną z silniejszych karcynogennych substancji. Poza tym jest taki system ORAC (bada siłę działania zawartych w pożywieniu antyoksydantów), który stawia produkt Monavie na pewno nie na czele płynów tzw. owocowych o „cudownym” działaniu. Przykładowo podam, że suszone śliwki, zgodnie z ORAC, mają więcej mocy antyoksydacyjnej(antyutleniającej). A tak na marginesie. Tego typu napoje są na rynku od lat. Kiedyś Rockefeller sprzedawał „olej na raka” (co było de facto ropą naftową), dziś sprzedaje się coś, co nazywa się sokiem i jest produkowane w fabrykach w milionach litrów rocznie. (To co na etykiecie i na języku sprzedawców niekoniecznie musi wynikać z prawdy .Oni wszystko są w stanie powiedzieć by upchnąć. Ot życie….) Czy jesteśmy dzięki temu że mamy tego typu soki zdrowsi?

   Ludzie nie chorują bo im w organizmie brakuje soku z jagód açai czy innych i podobnie egzotycznych owoców. Ludzie chorują bo spożywają zatrutą i zmanipulowaną żywność. Osobiście sugerowałbym zwrócić uwagę na dietę a jeśli pić, to najlepiej czystą wodę i nie mam tu wcale na myśli „mineralnej” z plastyku. Natomiast jeśli pić soki, to z całą pewnością z rodzimych warzyw i owoców wzrastanych organicznie. Będzie zdrowiej i taniej.

   Zapewniam.

   Jerzy Maslanky

   Odpowiedz

 7. Posted by Krzysiek on Październik 26, 2009 at 13:38

  A nie wydaje się wam, że jesteście trochę oszukiwani? Tak, jeden owoc zmienia życie ludzi na całej ziemi. Czego to ja nie słyszałem o tym owocu: odmładnia, wyszczupla, poprawia wzrok 70 latkowi!, a i jeszcze najlepsze – zapobiega przerzutom raka!!!!! KOMPLETNY ABSURD!!! Ludzie, oni Was oszukują, bo chcą zbić kasę na naiwnych, biednych i pokrzywdzonych przez życie ludzi. Obiecując im horrendalne prowizje ze sprzedaży. Człowiek zaczyna wierzyć i myśli sobie: „kurczę w tak łatwy sposób mogę zostać milionerem, wystarczy, że będę budował sieci dwóch nóg, w których będą mi podporządkowani ludzie… może życie się w końcu do mnie uśmiechnęło?” Kochani, tak nigdy nie jest. Postarajcie się o zwykłą pracę i bądźcie pewni zarobionych i regularnych pensji, a nie każdego dnia będziecie się zastanawiać: czy uda mi się sprzedać, będę miał ludzi, kogo wciągnąć – rodzinę (smutne), znajomych? I jeszcze te ciągłe kupowanie tego soku 170zł/miesięcznie. O tak oni chcą zarabiać na mnie… a ja sobie będę wmawiać, że jest inaczej. Proszę Was o zdrowy rozsądek. Nie dajcie się…. Nie ma produktów doskonałych.

  Odpowiedz

  • Posted by szansa na sukces on Październik 27, 2009 at 2:13

   Miło, że napisałeś wyczuwa się szczerość intencji, Jednak z całym szacunkiem na MLM się nie znasz kolego;) żeby biznes MLM się rozwijał MUSI być więcej niż dobry produkt, muszą być jasne i sprawiedliwe zasady, musi być uczciwość ze strony Firmy, itp Jeśli firma jest taka ludzie mają zaufanie i zrobią wielkie rzeczy a firma za to zapłaci, na tym to polega. Były firmy, które próbowały działać w sposób o jakim piszesz ale po tych firmach już słuch zaginął. W MLM pracuje kilkanaście lat i utrzymuję się tylko z tego, MonaVie oferuje bardzo dobre warunki a produkt jest rewelacyjny! mam znajomych w USA i sprawdziłam, a to, że Firma zdobyła 1 miejsce w rankingu 500 firm w 2009 [żywność] przekonuje mnie bez reszty takiej rzeczy nie można podrobić;) więc PROSZĘ nie pisz o czymś na czym się nie znasz bo jeszcze ktoś mógłby potraktować Twoje informacje poważnie. Pozdrawiam i zachęcam do obejrzenia: http://www.inc.com/inc5000/2009/lists/top-industry-food—beverage.html dowód na to co napisałam

   Odpowiedz

  • Posted by Makar on Listopad 2, 2009 at 20:18

   Przepraszam, ale muszę jednoznacznie stwierdzić, że autor Krzysiek musi jeszcze bardzo dużo czasu i pieniędzy przeznaczyć na swoją edukację.

   W obydwu poruszonych speawach (marketing oraz doskonały produkt) popełnia tak szkolne błędy, że powinienem to pozostawić bez odpowiedzi, ale mnie ruszyło.
   Jeśli Krzysiek kiedyś w potrzebie zmieni zdanie a następnie przekona się, to będę miał w tym swój mały udział.

   Odpowiedz

  • Posted by kris on Listopad 5, 2009 at 22:21

   masz racje krzychu, tez jestem tego zdania,
   polecam wszystkim pochlebcom poczytanie informacji o soku monawi na arystoteles.pl

   po pierwsze, producent nie podaje zawartosci jagod w soku, wiec nie wiadomo ile tego tam tak naprawde jest
   po drugie , ma wiecej cukru w sobie niz 100% sok z pomaranczy…. no prosze…..w czasach, kiedy wiekszosc rzeczy slodzi sie aspartamem (ktory co prawda tez jest szkodliwy , ale nie az tak jak cukier) to tutaj ci walą kupe cukru
   trzecie – konserwowany benzoesanem sodu i czwarte- cena jest tak wysoka. bo wiekszosc kasy idzie na prowizje dla innych.
   wpiszcie sobie w goglach „zdrowa zywnosc sok acai” to bedziecie mieli normalny sok w normalnej cenie a nie wymyslony „american dream” ktory probuja teraz na zacofanych Polaczkach….
   żenujące…

   pozdrawiam

   Odpowiedz

   • Posted by szansa na sukces on Listopad 7, 2009 at 0:08

    no te Krzyśki za durnoty wypisują, czy to jakaś prowokacja czy jak? przecież na każdej butelce Monavie jest napisane PO POLSKU, że zawartość acai jest 25%, cukry sok ma naturalne jak te, które jemy w owocach, natomiast polecany przez Ciebie aspartam to 3x trucizna! proszę obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=9FO_ZRDxnMc&feature=related Natomiast benzoensan sodu to produkt naturalny , który się znajduje tuż pod ciemną skórką owocu, naturalny konserwant. Cena to kwestia dyskusji, moja znajoma, która wydaje na leki ok 300zł miesięcznie powiedziała, że jeśli poczuje się lepiej to woli wydawać pieniądze na sok/odżywkę niż na chemię, proszę się zastanowić ilu ludzi wydaje więcej pieniędzy na papierosy, które SZKODZĄ! Podsumowując: żenująca to jest wiedza Panów Krzyśków, moja rada najpierw edukacja a poźniej zabieranie głosu na dany temat, no bo po co się ośmieszać;)
    Pozdrawiam

   • Posted by Mądry Krzyś on Listopad 18, 2009 at 22:51

    Też jestem Krzyś ale kaleczysz to imię. Producent podaje 25 %. Więc Twoje forum arystoteles mało powiedzieć mija się z prawdą ale kłamie. Widać więc jak wiarygodne tam są informację. Po drugie aspartam to jedna z najniebezpieczniejszych substancji. Na dole ktoś podał film o nim, zauważ film nie jakiś Krzyśków i śmiesznych for jak arystoteles, tylko film naukowy nagrany ze stacji Planete.

    Ten sok co podajesz to jakaś podróba bo jest w PLASTIKOWEJ BUTELCE ! Każdy głupi wie, że tak się odróżnia podróby od oryginałów soków na allegro takich jak Noni. Ta sama analogia, jak ktoś kupił sok Noni w plastikowej butelce niech go lepiej od razu wywali bo z oryginałem ma niewiele wspólnego. A plastik bardzo szkodzi przy takich produktach.

    Nie kupujcie takich soków w plastiku ! To nie coca-cola by tak sok przechowywać.

    Oryginalne soki muszą być w szkle, zauważcie że w sklepie Hortexy i inne są w kartonach albo Kubusie też w szkle ! Nie bez powodu.

    Dziwię się, że autor bloga puszcza takie posty, które mogą innym zaszkodzić.
    Wszelkim fałszywym Krzyśkom powiedzmy STOP.

   • Posted by Spostrzegawczy on Listopad 24, 2009 at 21:01

    a zauważyliście, że tamten alternatywny sok z acai nie ma żadnych badań ORAC…

    to jednak kluczowa sprawa, bowiem owoc acai ma ORAC 1027 ale tylko metodą freeze-dried, bez tego to ma bardzo niski wynik

    Jest o tym na tej stronie:

    http://optiacai.info/

    zresztą na końcu powyższego artykułu widzę tabelkę z innymi sokami, widnieje też tam inny sok acai, może to ten co sprzedaje Biovitus, tak czy siak co mi po soku za połowę ceny, który ma 10 krotnie mniej antyoksydantów ? pomijając już ten haniebny plastik…

    zaskakująco słabo wypada też sok z Noni, mocno jest przereklamowany a cena ta sama

  • Posted by bb on Styczeń 18, 2013 at 14:11

   Czy sok z Açai firmy Monavi wpisuje się w koncepcję medycyny naturalnej, ekologicznej?

   Witam,

   Nie używałbym osobiście chociażby ze względu na obecność konserwantu – sodium benzonate, który w połączeniu z witaminą C (kwasem ascorbinowym) tworzy benzen, tj. jedną z silniejszych karcynogennych substancji. Poza tym jest taki system ORAC (bada siłę działania zawartych w pożywieniu antyoksydantów), który stawia produkt Monavie na pewno nie na czele płynów tzw. owocowych o „cudownym” działaniu. Przykładowo podam, że suszone śliwki, zgodnie z ORAC, mają więcej mocy antyoksydacyjnej(antyutleniającej). A tak na marginesie. Tego typu napoje są na rynku od lat. Kiedyś Rockefeller sprzedawał „olej na raka” (co było de facto ropą naftową), dziś sprzedaje się coś, co nazywa się sokiem i jest produkowane w fabrykach w milionach litrów rocznie. (To co na etykiecie i na języku sprzedawców niekoniecznie musi wynikać z prawdy .Oni wszystko są w stanie powiedzieć by upchnąć. Ot życie….) Czy jesteśmy dzięki temu że mamy tego typu soki zdrowsi?

   Ludzie nie chorują bo im w organizmie brakuje soku z jagód açai czy innych i podobnie egzotycznych owoców. Ludzie chorują bo spożywają zatrutą i zmanipulowaną żywność. Osobiście sugerowałbym zwrócić uwagę na dietę a jeśli pić, to najlepiej czystą wodę i nie mam tu wcale na myśli „mineralnej” z plastyku. Natomiast jeśli pić soki, to z całą pewnością z rodzimych warzyw i owoców wzrastanych organicznie. Będzie zdrowiej i taniej.

   Zapewniam.

   Jerzy Maslanky

   Odpowiedz

 8. Posted by joanna on Listopad 4, 2009 at 21:37

  od dzis zaczynam kuracje tym sokiem bo dzis go nabylam paa

  Odpowiedz

 9. Posted by Ania z Wawy on Listopad 17, 2009 at 12:29

  Co do aspartamu ktoś podał wyżej nie działający link. Tu jest film o aspartamie w 6 częściach:

  Warto zauważyć, że aspartam jest w gumach do żucia. Tych co się nazywa jako zdrowe i dbające o nasze zęby. Tak tak, gumy Orbit – bez cukru :)

  Szukajcie w tubie firmy Monsanto.
  Prawda nas wyzwoli
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

  • Posted by ciekawa on Grudzień 6, 2009 at 13:41

   To w tym monavie jest wkoncu aspartam czy nie ?

   sama juz nie wiem czy dobrze zrozumialam

   Odpowiedz

   • Posted by Ania z Wawy on Grudzień 8, 2009 at 16:17

    W monavie nie ma aspartamu. Chodziło o to, że ktoś wyżej zasugerował, że aspartam jest zdrowy, stąd ten film. A to jedna z najgorszych trucizn.

    Natomiast w soku MOnavie są następujące substancje inne niż owoce:

    E 202 – sorbinian potasu – http://pl.wikipedia.org/wiki/Sorbinian_potasu
    E 211 – benzoesan sodu – http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzoesan_sodu
    E 330 – kwas cytrynowy – http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_cytrynowy

    Wszystkie te związki stosowane są na co dzień masowo w żywności jaką spożywamy. Nie ma w nich nic niezwykłego. Bez nich żaden sok by nie przetrwał za długo, spleśniał by i powstały by bakterie.

    Aspartam to natomiast typowy chemiczny słodzik, który ma na celu obniżyć zawartość węglowodanów w produkcie do zera pozostawiając go słodkim. Czyli związek wynaleziony przez człowieka, który ma zastąpić naturalny cukier. Cukier w Monavie bierze się z naturalnych owoców, jeśli ktoś woli chemie od natury jego wybór.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Aspartam

   • Posted by Aspartam on Luty 13, 2010 at 15:03

    Aspartam to największe świństwo w naszym pożywieniu. Nie kupujcie gum do żucia !

   • Posted by lolek on Luty 19, 2010 at 14:28

    lol nic co reklamuje sie jako zdrowe nie powinno zawierac konserwantow !!! Głupi Kubuś w sklepie nie posiada konserwantów a super zdrowy sok za 100pln ma ich całe mnóstwo. Ludzie poza tym że że to super jagoda to patrzcie na inne składniki, bo to jest tak jakby jeść wykwintna kolacje ze smietnika.

    E 202 – sorbinian potasu
    E 211 – benzoesan sodu

    Sok z konserwantami to porażka. Soki pijesz po to aby własnie minąć smiństwa i chemie a jak widać ten sok chemie ma już w sobie. Co to za podejście zdrowy sok na konserwantach.

   • Posted by do lolka on Luty 22, 2010 at 22:36

    nie jestem znawcą tematu ale nawet na logikę wychodzi, że to owoc z Amazonii i na miejscu jest przetwarzany.

    Pytanie do speca powyżej.

    Jakim cudem chcesz zrobić sok na drugim końcu świata i bez konserwacji przewieźć go do Polski i na dodatek z terminem rok ważności ?

    Słyszałeś kiedyś o fermentacji ? Przecież nie można tak sobie zrobić soku i trzymać, bo zacznie się psuć, powstaną bakterie i pleśń.

 10. Posted by Odpowiedz on Listopad 26, 2009 at 11:41

  Witam! Większośc ludzi zajmujących się dystrybucją soku chyba nie ma pojęcia że regulamin firmy zabrania sprzedaży produktu na takich stronach jak allegro. Tacy na pewno długo sobie nie podziałają chciaż mam świadomość że to walka z wiatrakami ale na pewno będą wyciągane konsekwencje od takich osób które idą na łatwizne.W tej firmie można zarabiać uczciwie!

  Jeżeli ktoś ma wątplowości co do branży MLM to polecam lekture do poczytania

  Autor : Robert Kiyosaki ” Bogaty ojciec , biedny ojciec” -Czego bogaci ojcowie uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa !

  Książka odkryje przed tobą:
  *Dlaczego niektórzy studenci osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a po ukończeniu studiów nie wiedzie im się zbytnio w pracy zawodowej lub działaniach finansowych

  *Jakie emocje trzymają ludzi w biedzie

  *Jaka jest różnica pomiędzy ryzykiem a ryzykanctwem

  *Dlaczego bogaci nie robią tego, co reszta robi przez całe życie – czyli nie pracują za pieniądze?…..oraz wiele innych zagadnień na temat pieniędzy i wiedzy finansowej.

  ps własnie jestem ku końcowi książki i mogę powiedzieć że na prawde daje dużo do myslenienia ale i wiele rozjaśniła mi w głowie.
  Powiem tyle że praca na etacie to za mało na finansowy sukces, także się nie nastawiajcie że ktoś was obsypie kokosami bo na etacie zawsze pracujemy na kogos a warto czasami zrobibić cos dla siebie!
  Mogę podkreślić to z cała mocą że w MlM-mie siła!!

  Odpowiedz

 11. Posted by Myszka on Grudzień 1, 2009 at 16:57

  dzięki za to forum, wreszcie jakiś zbiór informacji i opinii o acai w jednym miejscu

  Odpowiedz

 12. Posted by pytAAcz on Grudzień 4, 2009 at 1:02

  Na ile razy jedna buteleczka starczy? A cóż to są za kwasy omega 6 i 9?

  Odpowiedz

 13. Posted by elpastaro4 on Grudzień 14, 2009 at 22:13

  Witam!
  Większość osób na tym forum opisuje jak cudowny jest to sok, ale czy jest ktoś, kto ten sok pije już od jakiegoś czasu i rzeczywiście widzi takie efekty jak są opisywane na stronach???

  Odpowiedz

  • Posted by katasia4 on Grudzień 16, 2009 at 21:03

   Ja mam mieszane uczucia. Mam arytmie serca i szukam rozmaitych metod naturalnych by sobie jakoś pomóc. Próbowałam już różne preparaty typu alveo czy xango bez jakiś widocznych różnic. Teraz również monavie. Piję 9 butelkę w dawce 30 ml dziennie. I też nie widzę jakiś różnic w tej materii. Jedyne co się zmieniło to schudłam ponad 6 kg. Niby więc jakieś działanie jest, ale akurat mi nadwaga nie przeszkadza. Może więc jak ktoś chce się odchudzać to jest dobre ale na serce jakoś działania nie widzę.

   Odpowiedz

   • Widocznie ktoś Cię w błąd wprowadził. W Polsce jest dostępny na razie tylko MonaVie Oryginal a na serce jest MonaVie Pulse. Jest jeszcze MonaVie Active na stawy i kości. Tym samym po tym pierwszym produkcie nie oceniał bym efektów sercowych. Monavie Pulse jak najbardziej można już oceniać w tym kontekście skoro producent go tak reklamuje – ale nie Oryginal.

   • Posted by posad7 on Luty 21, 2010 at 10:52

    witam.ja też wypiłam 7 monavie i niewiele się zmieniło,lepiej nie widzę i choresterol nie zmalał,wręcz przeciwnie wzrósł .proszę do mnie napisać maila,jest w Polsce od pażdziernika firma,która ma preparaty na serce i ukł.krązenia ,są naturalne i nie drogie . mala

  • Posted by majka on Grudzień 21, 2009 at 10:06

   witam

   piję ten sok już 2 miesiące po 60 ml dizennie, mam problemy z ciśnieniem, często mi skacze, wyraźnie mi się wyrównało i obniżyło, jak dla mnie bomba dar natury

   Odpowiedz

  • Posted by mnich on Grudzień 23, 2009 at 13:12

   mnie zdecydowanie osłabił się reumatyzm

   Odpowiedz

  • Posted by barteks on Styczeń 16, 2010 at 12:22

   pije sok ponad 2 miesiące i bardzo wyraźnie poprawia cerę i przemianę materii

   Odpowiedz

  • Posted by Jolanta on Luty 14, 2010 at 17:10

   Zdecydowanie odchudza, polecam !

   Odpowiedz

 14. Posted by brednie on Grudzień 16, 2009 at 21:18

  jedna wielka sciema

  Odpowiedz

 15. Posted by sam jestes brednia on Grudzień 17, 2009 at 12:06

  sam jestes brednia

  Odpowiedz

 16. Posted by naturalny on Grudzień 17, 2009 at 15:39

  http://allegro.pl/item849842604_mona_vie_za_1_zl_lepsze_od_alveo.html

  widzieliście taką aukcję ? gość sprzedaje alveo a specjalnie dla podpuchy wystawia jedną aukcję monavie a tekstem PROSZE KUPIC CUDOWNY NAPÓJ CHCE GO SPRZEDAĆ

  wszystko fajnie, tylko wystawia tą aukcję już od września i nie da się tego kupić bo jest cena minimalna, raz wylicytowałem jako pierwszy i po aukcji mu napisałem że zapłacę cenę minimalną i chętnie kupię

  oczywiście bez odzewu, zamiast tego wystawił ją ponownie i tak od kilku miesięcy

  Odpowiedz

  • Posted by fan alveo on Grudzień 18, 2009 at 17:34

   Jestem dystrybutorem Alveo i zdecydowanie neguje to co tamten pan wyprawia. Napisałem mu już wiadomość, w ten sposób osłabia Akune i nasz produkt. Proszę jednak nie patrzeć przez pryzmat jednego nawiedzonego dystrybutora na całą firmę.

   Odpowiedz

 17. Posted by malzenstwo on Grudzień 18, 2009 at 22:00

  razem z mężem pijemy od tygodnia, świetnie smakuje i dobrze się po nim czuje :) polecamy gorąco

  Odpowiedz

 18. Posted by realista on Grudzień 23, 2009 at 18:34

  hahaha kolejny cud na kiju dla naiwniaków, wystarczy dobry marketing, bo przecież wystarczy dobra kampania i nagle człowiek zaczyna sobie myśleć ” ah to może być jedak prawda, przecież są na to dowody” ja mogę wierzyć, że bez soku acai wiecie? wystarczy mi wiara hahaha

  Odpowiedz

 19. Posted by realista2 on Grudzień 24, 2009 at 11:07

  za dużo wymagacie od tego produktu, wiele innych produktów spożywacie bez oczekiwań…a od tego soku to cudów by chcieli

  sok jest dobry i uzupełnia mój barek :) jak ktoś nie ma kasy na takie rzeczy niech nie płacze tylko idzie do pracy zarobić kasę, w moim barku są droższe rzeczy, nawet wielokrotnie i nie mają żadnych działań zdrowotnych, i co z tego ? nic

  taki to kraj piękny, gdzie wszystko lepsze jest wyśmiane a ludzie zajadają się biedronką i mcdonaldem

  Odpowiedz

 20. Posted by pytanie on Grudzień 24, 2009 at 16:11

  Mam pytanie, czy za ten sok idzie zapłacić przelewem ?

  Odpowiedz

  • Tak.

   Są dwie opcje, albo zapłata jako karta kredytowa albo jako przelew.

   Warto też zauważyć, że koszty wysyłki mocno poszły w dół niż było wcześniej.

   Wesołych Świąt Wszystkim !!!

   Odpowiedz

 21. Posted by Janina64 on Styczeń 4, 2010 at 23:16

  świetny sok, dostałam jako prezent, bardzo smaczny

  POLECAM !!!

  Odpowiedz

 22. Posted by Anetka Poznan on Styczeń 10, 2010 at 22:01

  Pije ten sok jakiś już czas. I faktycznie schudłam kilka kilo jakieś 4-5 Ale dla mnie najważniejsze to ustąpienie bólu w ręce.

  Odpowiedz

 23. Posted by Agnieszka on Styczeń 14, 2010 at 15:02

  Osoby z Warszawy i okolic, zainteresowane produktem bądź współpracą z Firma zapraszamy do kontaktu. email zdrowie@celtur.com
  Skontaktujemy się z Państwem telefonicznie i ustalimy na Państwa życzenie indywidualne spotkanie.
  Produkt jest znakomity a współpraca z ta Firma bardzo przyjazna dla każdego. ZAPRASZAMY.

  Odpowiedz

 24. Można powiedzieć, że soczek jest super. Jestem dystrybutorem(Sponsorem) takim jak większość, co tu się wypowiada. Sok Mona*Vie naprawdę pomaga na różne choróbska czy też bóle indywidualnie Można powiedzieć, że Picie tego soku jest idealną dietą. Zwłaszcza, że wciąż tyjemy a nie ćwiczymy Mona*Vie pomaga nam także być aktywnym. Za nie długo na rynek polski wchodzą nowe produkty z Mona*Vie. Polecam warto niekiedy spróbować soku a nie przekreślać go od razu, że jest zły, że nie pomaga czy też hasła typu nie wciskaj mi czegoś, co nie jest udowodnione. Ludzie już tak mają, że boją się czegoś nowego, co naprawdę pomaga. Ja pije moja rodzina pije wiec, czemu ty jeszcze nie pijesz?

  Odpowiedz

 25. Posted by Małgosia on Styczeń 21, 2010 at 13:38

  Czy można zamawiać ten sok za pobraniem u listonosza?

  Odpowiedz

 26. Posted by gos on Luty 1, 2010 at 21:46

  a powiedzcie jesli ktoś chce tylko schudnac to czy ten sok bedzie dobrym sposobem? czy bedzie efekt yo-yo? i czy wogóle zadziała?

  Odpowiedz

  • Posted by DeepBlue on Luty 6, 2010 at 23:12

   Sok odchudza ale powoli, moge jedynie pisac za siebie, pije z dobre 3 miechy bez zamiaru schudniecia – i niecale 5 kg mniej waże, nie jest to jakies rewelacyjny sposób na odchudzanie, bo są sporo szybsze metody w tabletkach notabene równie drogich bo trzeba ich łykać po wiele sztuk by załapały, ogólnie jak ktoś chce szybkiego efektu to chyba nie ten produkt, natomiast plus tego taki ze nie ma efektu jo-jo, bo niby do czego mam wracać jak nie robiłam żadnej diety tylko normalnie jem ?

   Odpowiedz

  • Posted by odchudza on Luty 15, 2010 at 11:19

   mogę potwierdzić, że acai odchudza

   chyba najmodniejszy teraz owoc na rynku ale uwaga na podróby !

   Odpowiedz

 27. Posted by monavie_bialystok@onet.pl on Luty 3, 2010 at 14:24

  Mona-Vie jest też już w BIAŁYMSTOKU!!! Grupa rozwija się także w Londynie i Giżycku… Udostępniamy zakup, jak również przyłączenie się do naszego szybko rozwijającego się zespołu… Chcesz wiedzieć więcej?? Napisz na: monavie_bialystok@onet.pl

  Odpowiedz

 28. Posted by mirror on Luty 8, 2010 at 19:35

  nie stwierdzam zadnych zmian ,dlaczego ?czy ja jestem inny ?o co chodzi?

  Odpowiedz

 29. Posted by Agnieszka on Luty 10, 2010 at 12:26

  Witam.
  MonaVie działa świetnie. Czuję o wiele więcej sił jak go pije. Polecam !!!

  Odpowiedz

 30. Posted by Margo on Luty 14, 2010 at 20:36

  potwierdzam, sok świetnie smakuje i drogi nie jest, są droższe produkty na rynku

  Odpowiedz

 31. Posted by zawiedziona on Luty 16, 2010 at 23:37

  Kupiłam na allegro tutaj:

  http://allegro.pl/item900142508_monavie_sok_z_jagod_acai_wysylka_gratis_hit.html

  Niestety czas oczekiwania masakryczny i słaby kontakt. Skusiła mnie cena bo trochę taniej niż oficjalna. Pakowanie trochę amatorskie ale sok jest cały.

  Teraz zobaczymy jakie rezultaty.

  Odpowiedz

  • Posted by Ania z Wawy on Luty 19, 2010 at 10:31

   Radzę ci sprawdzić datę ważności :) Allegro ma to do siebie, że dystrybutorzy chomikują te butelki po kilkadziesiąt sztuk u siebie w domu bo by tak tanio sprzedawać najpierw muszą tanio kupić minimum 48 sztuk od firmy.

   Odpowiedz

  • Posted by Mądry Krzyś on Luty 23, 2010 at 21:36

   Z tym allegro to w ogóle coś nie tak. Sok najtaniej idzie kupić za 66 zł przy zakupie 48 sztuk a tam sprzedają za 80 zł z wysyłką gratis hehehe Mam wrażenie, że ktoś nakupił za dużo a czas leci i data ważności upływa.

   Widać amatorszczyznę u tych sprzedających. Nie kupuje się kilkakrotnie razy więcej towaru spożywczego niż jest się w stanie sprzedać to nie buty czy torebka.

   Odpowiedz

  • Posted by chris wasiak on Kwiecień 9, 2010 at 14:28

   mam nadzieje ze ni kupilas od Zbyszka …bo chlopak z jednej bytelki robi dwie
   zeby mu sie koszt zwrocil … Czy lekastwa tez na Allegro kupujesz ?

   Odpowiedz

 32. Posted by speeder on Luty 26, 2010 at 9:49

  sok jest swietny, moja zona sporo schudła, troche to kosztuje ale kogo stac to warto

  tak to w tym swiecie juz jest, przyjemnosci kosztuja, my troche grosza mamy wiec uzywamy

  pozdro

  Odpowiedz

 33. Posted by Agula on Luty 27, 2010 at 23:16

  Ten sok jest rewelacyjny, naprawdę działa oczyszczająco, odchudzająco:) po tym soku nie ciągnie mnie wcale do słodyczy a zajadałam się nimi ogromnie dużo wcześniej :)
  Polecam naprawdę WARTO!!!!

  Odpowiedz

 34. Posted by geronimo on Marzec 3, 2010 at 19:16

  dzięki takim jak wy Amazonię szlag trafi!!!!!!!!!!

  Odpowiedz

  • Posted by chris wasiak on Kwiecień 9, 2010 at 14:22

   Tacy jak my wlasnie Amazonie ratuja …zapoznaj sie z pracami prof Aleksandra Schauss
   Monavie wprowadzila kulture pozyskiwania owocow z Palm Euterpe Olracea …placac miejscowej ludnosci duzo wieksze stawki zarobkowe za to zeby nie scinano palm a owoce zrywano recznie.
   Program ten jest w oparciu o wspolprace z rzadem braziliskim i Monavie jest powszechnie uwazana za Zbawiciela Amazonii dzieki nam rocznie kikaset hektarow dziewiczych lasow Amazonii zostaje uratowanych studiowalem ten temat dokladnie
   obejrzyj http://momentum24.blogspot.com/
   sluze dalszymi informacjami na bizfrom@gmail.com
   pozdrawiam
   Chris

   Odpowiedz

 35. Posted by sprzedawca alveo on Marzec 6, 2010 at 13:57

  to same dziadostwo co alveo i te same osoby je sprzedają i zarabiają na ty miliony no tak jak ja heh

  Odpowiedz

  • Posted by chris wasiak on Kwiecień 9, 2010 at 14:25

   No to rzeczywiscie elokwentny komentarz oparty na nukowych faktach
   rozumiem ze Ty nie jestes zainteresowany zarabianiem …Good for you

   Odpowiedz

 36. Posted by belstar on Marzec 13, 2010 at 18:54

  ja kupiłem tutaj na blogu w „kup monavie”, paczka szybko przyszła kurierem i jestem zadowolony

  Odpowiedz

 37. Posted by wielka lipa on Marzec 18, 2010 at 18:45

  uwaga na allegro, dostałam przeterminowany sok :/

  Odpowiedz

 38. Posted by RenatkaX on Marzec 20, 2010 at 19:32

  Sok jest świetny, zamówiłam z linka z początku tematu. Przychodzi kurierem.

  nie wiem jak na allegro, na allegro trochę taniej wygląda

  ale czy warto te pare zł oszcędzać ? Przecież to nie jest tania rzecz, kogo stać to i tak ma wystarczająco kasy by kupić go legalnie od firmy. a kogo nie stać, no sorryy wilkie ale nie każdy jedzi mercem

  Odpowiedz

 39. Posted by Maniek777 on Marzec 22, 2010 at 10:07

  jedyne co mogę dodać to się podpisać, kupiłem na allegro, potem wpisałem w google „monavie allegro”

  trafiłem tutaj i widzę nie jestem sam, oni ten sok chyba zakupili wieki temu i teraz wyprzedają po kosztach

  Odpowiedz

 40. Posted by internauta on Marzec 27, 2010 at 21:40

  Od kilku miesięcy piję, mogę stwierdzić że pomaga na prostatę, jest dużo lepiej.

  Nie twierdzę, że się wyleczyłem ale poprawa jest.

  Odpowiedz

 41. Posted by chris wasiak on Kwiecień 9, 2010 at 14:04

  Witam, pozdrawiam z Melbourne Australia.
  Jestem dystrybutorem Monavie od ponad 3 lat i regularnie z zona
  dwa razy dziennie, kazdego dnia, spozywamy ten cudowny dar natury.
  Wazne zeby produkt byl nabywany bezposrednio od Monavie a nie od osob trzecich
  tylko wtedy masz 100% gwarancje ze produkt nie jest „podrabiany”, „przetererminowany”
  i przechowywany w optymalnych warunkach. Najlepiej kupić poprzez system preferowanego klienta. Czyli na stronie zakupu jest logo Virtual Office. Wtedy wiadomo co się kupuje.
  Wiem np. ze jeden z Klientow Alegro po prostu falszuje produkt „produkujac dwie butelki z jednej butelki Monavie (zeby mu sie zwrocil koszt ) UWAZAJCIE

  Pozdrawiam raz jeszcze Chris

  Odpowiedz

 42. Posted by jagódka-wrocław on Maj 10, 2010 at 11:47

  sok jest świetny, długo się nie mogłam zdecydować z powodu różnych opini

  ale ostatnio miałam mały przypływ gotówki :) zdecydowanie poprawił się mój stan zdrowia

  Odpowiedz

 43. Posted by asia on Czerwiec 10, 2010 at 14:13

  czy mozna pic ten sok podczas karienia piersia??? moze mi ktos odpowiedziec na te pytanie??? jestem miesiac po porodzie i mam strasznie duzo do zrzucenia… i chciała bym zaczac odchudznie ale nie kosztem dziecka…

  Odpowiedz

  • Posted by sbi on Wrzesień 5, 2010 at 23:10

   Oczywiście że można a nawet trzeba:) ja jestem w siódmym miesiącu ciąży i miałam anemie. Polecono mi MONA VIE i ku zaskoczeniu mojemu i lekarzy wyniki bardzo się poprawiły. Pije go cały czas bo zdrowie moje i mojego dziecka jest dla mnie najważniejsze.Gorąco polecam. Jak będziesz chciała go zdobyć to pisz. Pozdrawiam

   Odpowiedz

  • Posted by Sobenna on Styczeń 2, 2013 at 15:17

   Zalecałbym jednak ostrożność; sok Monavie jest konserwowany benzoesanem sodu, o którym nie można raczej powiedzieć, że jest zdrowy.

   Odpowiedz

 44. Posted by babcia78 on Czerwiec 28, 2010 at 10:42

  nie wiem jak monavie ale pilam bardzo dlugo soki, ktore byly wcześniej na rynku, alveo i noni

  nic one nie dzialaja, teraz mnie wnuk namawia na monavie, ale ja juz nie chce, bo ani alveo ani noni nie dziala więc czemu ma dzialac monavie ?

  Odpowiedz

  • Posted by Michał on Czerwiec 28, 2010 at 20:21

   MonaVie ma o wiele wyższą wartość ORAC od wspomnianego Noni – to przede wszystkim, babciu. I to nie jest wyssane z palca, ale mamy amerykańskie badania na potwierdzenie tych danych.
   W Krakowie na Uniwersytecie Rolniczym badają właściwości jagody acai.
   Nie ma się czego bać, tylko spróbować i nie zawieść się!
   Pozdrawiam

   Odpowiedz

 45. Posted by Aremis on Styczeń 12, 2011 at 17:39

  monavie jest wspaniałe, po około 3 miesiącach picia kompletnie mi minął ból pleców ! jak dla mnie bomba, i do tego smaczna

  Odpowiedz

 46. Posted by bianka on Maj 19, 2011 at 23:20

  To i ja wyrażę swoją opinię na temat soku MonaVie. Moja opinia jest taka, że to działa. Ale niestety dopiero od 5-tej butelki. Czyli trochę trzeba tego napić zanim będzie jakiś efekt. Jak ktoś ma pieniądze to warto. Wcześniej jadłam jakieś tabletki z acai i efektów nie było. Tabletki to jednak pozbawione są wartości odżywczych.

  Odpowiedz

 47. Posted by sylvii on Lipiec 17, 2011 at 17:00

  mnie to tylko ciekawi że skoro to taki cud natury to dlaczego tak mało kosztuje ………..kiepskie kremy do twarzy są droższe!!! no i jeszcze jedno …skoro jest taki smaczny to dlaczego firma nie prowadzi go do sklepów ze zdrową żywnością?? są tam droższe rzeczy, a jeśli jest opatentowany to za pozyskane pieniądze firma dystrybuująca będzie mogła walczyć z podróbkami.
  Jestem osoba która z racji zawodu często jest werbowana do różnych firm typu piramidy finansowe a wszystko i tak kończy się w TV MARKECIE ;-)))))) ale powodzenia wszystkim i sprzedającym i kupującym , jeżeli to im pomaga

  Odpowiedz

 48. Posted by ruda on Sierpień 27, 2011 at 23:45

  Nie wyobrazam sobie zycia bez MONAVIE:)

  Odpowiedz

  • Posted by krzelicho on Luty 12, 2012 at 7:20

   owoce acai to jest to ! bardzo dużo ilość antyoksydantów i innych super związków, po prostu tak jak pisze tutaj – dar natury !

   Odpowiedz

 49. Posted by Celina on Listopad 5, 2011 at 16:59

  Tydzien temu kupiłam MonaVie, pije sok i czekam na efekty. Polecam

  Odpowiedz

 50. Posted by alan on Grudzień 13, 2011 at 8:41

  Ludzie nie dajcie się zwariować, każdy kraj ma swoje leczące owoce , mamy maliny , borówki, żurawinę – dlaczego nie pijecie tego? tylko coś co przychodzi przez wielkie firmy z potężną reklamą i w drakońskiej cenie? jest jeszcze sok z granatów z Azerbejdżanu, w sklepach 1litr-12zł.

  Odpowiedz

 51. Posted by jan on Luty 19, 2012 at 19:25

  Ludzie myślcie! bez mona vie też mozna być zdrowym ! hehe nie wiedziałem że jeszcze taki tępy ten naród :D

  Odpowiedz

 52. Posted by Adam on Marzec 8, 2012 at 16:16

  „ciekawe”
  za co płace, za różne dużo tańsze INNE soki owoce w butelkach.
  Nie dzięki

  Odpowiedz

 53. Posted by Karinka on Marzec 30, 2012 at 11:03

  Piję MonaVie już 2 lata. Czuje się o wiele lepiej. Miałam nadciśnienie i problemy z sercem, teraz jestem okazem zdrowia. Jak komuś nic nie dolega to się śmieje jak wpisy powyżej i szydzi. Ale jak Was coś kiedyś zaboli to dopiero zobaczycie. Dla mnie ważne jest zdrowie, sok działa i to się liczy. A to jak jest sprzedawany i ile kosztuje to rzeczy drugorzędne. Wiele osób skupia się na tym, co nie jest istotne w tym przypadku. Tutaj liczy się przede wszystkim zdrowie Kochani. I tego się trzymajmy, życzę wszystkim dużo zdrowia.

  Odpowiedz

 54. Posted by Zorro on Maj 8, 2012 at 21:04

  Poyebało WAS xD hahaha

  Odpowiedz

 55. Ja jagody Acai stosowałam, ale w postaci tabletek. Schudłam 6 kg w ciągu miesiąca, ale nie czułam przy tym żadnego zmęczenia czy czegoś w tym stylu. Ale polecam wyłącznie sprawdzone tabletki, bo niektóre są zwykłym naciągactwem niestety… Wiele osób się już zdążyło naciąć na bezpłatne próbki, które okazały się koszmarnie drogie. Ja polecam Acai Berry Select.

  Odpowiedz

 56. Posted by Jestem Monavie :) on Lipiec 14, 2012 at 22:17

  Adam przeczytaj komentarze wyżej, to zobaczysz, że trochę można, ale lepszy jest RVL. To produkt specjalne przygotowany na „inteligentne” odchudzanie. Sprawdź.

  Odpowiedz

 57. Posted by kleofas on Sierpień 25, 2012 at 6:42

  Typowa reklama jak przy sprzedaży Zeptera-schudniesz jak kupisz garnek bo na wkład do garnka już cię nie stać. Ludzie, kubeł zimnej wody na głowę i nie dajcie się nabierać na cuda bo taki rudy już ich wam naobiecywał i co?
  Artykuł zrobiony na oddziaływanie podświadome i typowe dla korporacji, sprzedaj za wszelką ceną nawet kosztem uśmiercenia klienta. Sto razy powtarzane że jagoda pochodzi z Amazonii tylko może odstraszyć a nie działać pozytywnie bowiem jeśli ktoś ogląda programy przyrodnicze to wie że to co w Polsce się pije czy zjada jest hodowane na plantacjach pryskanych herbicydami dla poprawy wydajności. Popatrz, poczytaj i nie daj sie nabierać

  Odpowiedz

 58. Posted by rafal rajkowski on Wrzesień 6, 2012 at 0:10

  Mistify to jedyny produkt , ktory ma !!! 51% !!! jagody acai .
  Dostepny w polsce bedzie dopiero od 1 pazdziernika 2012 !!! to niewatpliwie dla MARKETINGU SIECIOWEGO najlepsza wiadomosc. -poczatek struktury!!! Powiem wiecej firma SYNERGY WORDWIDE posiada 3 produkty potrzebne poto aby spowolnic skutecznie proces starzenia sie i to nie sa bajki tylko fakty poparte wieloletnimi badaniami i nagrodami nobla.

  L-ARGININA , CHLOROFIL i jadoda Acai w polaczeniu jest prawdziwym

  !!!!!!!! ELIKSIREM MLODOSCI !!!!!!!!

  ktory jest w zasiegu Twojej reki tylko trzeba zechciec poznac fakty, poczytac i jesli myslisz ,ze warto wiedziec wiecej o fenomenalnym produkcie i biznesie.
  Zapraszam
  odessa2007@wp.pl
  0 501 341 189 tylko kontakt sms – oddzwonie
  pozdrawiam Rafal

  Odpowiedz

 59. Posted by adrian on Wrzesień 18, 2012 at 12:48

  Witam,

  W razie czego posiadamy już magazyn w Polsce, co oznacza brak opłat za przesyłkę, można sobie odebrać samemu albo ktoś może państwu dowieźć. W razie jakichkolwiek pytań w tym temacie zapraszam na maila gieelaceha@gmail.com

  Odpowiedz

 60. Na głowę upadliście, nie wierzę w ani jeden pozytywny komentarz. Zwłaszcza w przystępną cenę.

  Odpowiedz

 61. Posted by tomek on Styczeń 13, 2013 at 20:41

  biznes monavie nie jest dla każdego jest to dla ludzi którzy pragną zmienić coś w swoim życiu którzy maja dosyć etatu i być zależnym od zegarka.Jeśli jest ci dobrze jak jest to nie jest biznes dla ciebie bo tobie jest dobrze jak jest ;)jest to biznes dla ludzi którzy się nie poddają i idą do przodu i tacy ludzie odnoszą sukcesy w monavie też i to bardzo duże.
  Jeśli ktoś jest ciekawy jak działa sok należy samemu sprawdzić inaczej się nie przekona na mnie działa i jestem zadowolony.
  Jeśli jest ktoś zainteresowany biznesem w monavie zarabianiem pieniędzy I JEST osobą która się nie poddaje i zrobi to zgodnie z planem MONAVIE na pewno się uda.

  JEŚLI JEST KTOŚ CIEKAWY ZAPRASZAM POMOGĘ 602762303

  Odpowiedz

 62. Witam, Poszukujemy dystrybutorów naszych produktów Acai Berry http://acaiwpolsce.com. Firmy lub osoby prywatne mogą mieć zastosowanie. Ponadto, jesteśmy zainteresowani, aby ustanowić nowe kanały sprzedaży
  za pośrednictwem sklepów internetowych.

  Pozdrawiam,
  Andrei

  Odpowiedz

 63. Posted by jolanta on Luty 25, 2013 at 23:43

  przestrzegam przed tabletkami acai z allegro, jedna wielka ściema i nabijanie kasy sprzedającym, nic się nie chudnie po tym

  Odpowiedz

 64. Posted by Alutkaa on Kwiecień 5, 2013 at 21:52

  Od soku to nie wiem, ale zamów sobie tabsy z http://www.acaiBERryselect.pl na mnie i moją siostrę działają :)

  Odpowiedz

  • Posted by Monia on Styczeń 2, 2014 at 20:04

   Acai Berry Select w ogóle nie działa. Straciłam tylko mnóstwo pieniędzy. Jak można to w ogóle polecać ! Oszustwo !

   Odpowiedz

 65. Posted by Wituszyńska on Maj 10, 2013 at 15:27

  czy sok pomaga na łuszczyce ??

  Odpowiedz

 66. Posted by Caterine on Czerwiec 3, 2013 at 9:25

  Sok z Acai rzeczywiście działa, warto o jego innych właściwościach poczytac na stronie http://leczniczeziola.pl/1472/sok-z-acai-2

  Odpowiedz

  • Posted by hipokryzja on Marzec 1, 2014 at 22:40

   Piękna amatorska strona :) Prawie jak Wikipedia…hehehe Taki biznes niby z tego, a nawet na porządną stronę nie stać. Fajna encyklopedia, a pod super cudownym acai przypadkiem jest link do sklepu :) Co za obiektywizm…

   Odpowiedz

 67. Posted by Kosia on Czerwiec 25, 2013 at 8:17

  o soku z acai warto wiedzieć więcej, ze strony http://acaisok.pl/

  Odpowiedz

  • Posted by prawda on Luty 10, 2014 at 12:59

   No tak koleś, wspisałeś 3 komentarze, pod różnymi nickami a gravatar ten sam :) W ogóle nie widać, że to twoje strony. Pewnie tak wiarygodne, jak ta nieudolna próba udawania, że piszą 3 różne osoby. Tyle jest ten twój oszukańczy sok.

   Odpowiedz

  • Posted by gośka on Luty 27, 2014 at 8:58

   a może lepiej wejść na Wikipedie ? jak podaje Wikipedia to całe acai to euterpa warzywna, zwykła roślina a nie jakaś nadzwyczajna, normalne pożywienie mieszkańców terenów gdzie to rośnie, i wcale nie stają się oni od tego niezniszczalni, inne pseudo naukowe strony piszą bzdury na ten temat

   Odpowiedz

  • Posted by prawda on Luty 10, 2014 at 12:02

   A tej strony to już nawet nie ma :) Czyżby twój biznesik się rozleciał ? :) A taki super super sok z acai był :)

   Odpowiedz

 68. Posted by nmn on Marzec 5, 2014 at 23:48

  coś tam działa,ale szału nie ma jak na tą cenę, moja opinia jest taka – bogaci sobie mogą to pić bo dobre to jest

  Odpowiedz

 69. Posted by Wioletta on Październik 18, 2014 at 9:43

  Te wszystkie soki a szczególnie tabletki to pic na wodę. Acai wcale nie ma takich cudownych właściwości jak piszą. Nie dajcie się nabrać !

  Odpowiedz

 70. Posted by panda on Październik 20, 2014 at 22:34

  Pozostaje mi się podpisać. Nie wiem jak sok z tej strony…ja stosowałam Aliness Acai Berry z Allegro. Krótko mówiąc, oszustwo, zwykły efekt placebo. Jak ktoś mocno uwierzy, że od tego chudnie to spoko. Ten sam efekt jednak się uzyskuje bez tego. Na tym to polega „wmów sobie, że tabletki działają”. A jednocześnie każą ci ćwiczyć i być na diecie :) Super.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

%d bloggers like this: